سوالات متداول

محل برگزاری آزمون های TEF در خود موسسه ی فرهنگ سینا به آدرس زیر می باشد:
تهران، بزرگراه جلال ال احمد از شرق به غرب، نرسیده به بزرگراه چمران، کوچه حبیب الله زنجانی (پروانه سابق)، کوچه پرنده، میدان سوم پرنده، بین کوچه 12 و 14، پلاک 3
کدپستی: 1439944461

نتایج آزمون تف، دو الی چهار هفته ی کاری بعد از برگزاری آزمون TEF برای داوطلبان از طرف اتاق بازرگانی پاریس برایشان ایمیل می گردد و داوطلب باید توجه کند در صورت داشتن محدودیت باید ماگزیمم زمان یعنی چهار هفته ی کاری را حساب کند.

Comprehension oral: 40 min

Comprehension ecrite: 1 hour

Lexique/structure: 30 min

Expression oral : 30 min

Expression ecrite : 1 hour

در آزمون TEF مهارت های شنیداری ، درک مطلب ، گرامر و لغت و نوشتاری با لپ تاپ امتحان گرفته می شوند و این مهارت های سیستمی پشت سر هم ازمون گرفته می شود.

آزمون شفاهی TEF یا آزمون مصاحبه، توسط ممتحنین مورد تایید اتاق بازرگانی پاریس به صورت رو در رو انجام می شود و تمامی مصاحبه داوطلبان کامل ضبط می گردد.

دو روز قبل از برگزاری آزمون تف،  کارت ورود به جلسه برای متقتضیان ایمیل می گردد . ساعات آزمون مهارت های مختلف داوطلب درکارت شان و دو روز قبل از آزمون مشخص گردیده است.  شرکت کننده باید نیم ساعت قبل از شروع آزمون  در موسسه حضور بیابد.

بله، همه ی مهارت های یک آزمون در یک روز از داوطلب امتحان گرفته می شود.

برای حضور در آزمون تف TEF، همراه داشتن  پرینت کارت ورود به جلسه ،   اصل پاسپورت   و   کارت ملی   ضروری است.

داوطلب تنها مجاز به داشتن آب ، خوراکی و الکل بهداشتی می باشد و بردن هرگونه وسایلی در جلسه ی آزمون اعم از داشتن مداد ، خودکار، کاغذ ، موبایل و هدفون و... به منزله ی تقلب می باشد.

خیر ، به هیچ عنوان بعد از ثبت نام امکان هیچ گونه تغییر و استردادی نیست. در انتخاب مهارت ها و تاریخ آزمون خود دقت کامل بفرمایید ، همچنین در صورت انصراف متقاضی از آزمون، به هیچ عنوان هزینه ای عودت داده نمی شود.

خیر، حتما برای ثبت نام آزمون TEF همه ی مدارک و هزینه ها باید به صورت کامل باشد تا ثبت نام انجام بگیرد.

کارت ورود به جلسه آزمون فرانسه تف TEF دو روزقبل از آزمون، از طریق ایمیل ارسال می شود.

آزمون های زبان فرانسه تف TEF هر هفته در موسسه فرهنگ سینا برگزار میشوند.

خیر برای ازمون فرانسه تف TEF همه ی مدارک به همراه هزینه ی یورویی باید به صورت حضوری آورده شود و یا از طریق پست و یا پیک ارسال شود.

همه ی مدارک و هزینه های ازمون باید یا به صورت حضوری و یا با پست تحویل موسسه گردد.

    یک قطعه عکس
    کپی پاسپورت
    فرم ثبت نام شده(جهت دانلود فرم به بخش مدارک ازمون رجوع شود)


اندازه ی قطعه عکس تفاوتی ندارد اما ضرورتا باید عکس جدید باشد .

خیر الزاما هزینه ارزی باید نقدا به یورو پرداخت گردد.

  • TEF CANADA: به علت اجباری بودن هر چهار مهارت هزینه ی کل ازمون 140 یورو + 1.700.000 تومان
  • TEF AQ: برای هر مهارت 30 یورو+ 430.000 تومان
  • TEF: برای هر مهارت 30 یورو+ 430.000 تومان

 

 

Comprehension oral : هزینه 30 یورو +430.000 تومان

 Comprehension ecrite : هزینه 30 یورو +430.000 تومان

 : Lexique/structure: هزینه 30 یورو +430.000 تومان

Expression oral :  هزینه 50 یورو +430.000 تومان 

Expression ecrite  :  هزینه 30 یورو +430.000 تومان

آزمون آزمایشی برای این سه مهارت با سایت خود اتاق بازرگانی با نام prep my future  میباشد که در واقع این سایت به داوطلبان یک اشتراک یک ساله میدهد که امکان استفاده از نمونه سوالات و تست ها و آزمون آزمایشی را دارند و هزینه این اکانت یکساله 25 یورو میباشد که باید نقدا به صورت یورو پرداخت گردد.

برای مهارت نوشتاری برای داوطلبان به صورت آنلاین سوژه ای ارسال میگردد که متقاضی تنها یک ساعت زمان دارد تا متنی را در word  تایپ کرده و بعد ارسال کند تا داور ان را تصحیح کند و با فاصله زمانی 2 الی 4 روز نتیجه آزمون آزمایشی اعلام می گردد ، برای مهارت گفتاری هم که به صورت مصاحبه با داور ازمون آصلی TEF امتحان گرفته میشود.

ممتحنین آزمون های آزمایشی از داورهای ازمون اصلی می باشند

آزمون های آزمایشی فقط برای دو مهارت گفتاری و نوشتاری هر پنج شنبه خود آموزشگاه برگزار میکند که مهارت نوشتاری فقط به صورت آنلاین و مهارت گفتاری به دو صورت آنلاین و حضوری برگزار می گردد.

در موسسه فرهنگ سینا، کارگاه های تکنیک و تست و کارگاه های تخصصی مهارت نوشتاری و گفتاری جهت آمادگی آزمون TEF برگزار می شوند.

همه ی دوره ها به صورت انلاین و در برنامه ی اسکایپ برگزار می گردند

کلاس های فشرده زبان فرانسه فرهنگ سینا، به صورت سه روز در هفته ، جلسات سه ساعته روزهای زوج یا روز های فرد است. ساعت دوره ها از ساعت 6 تا 9 بعدازظهر میباشد که هر ترم 12 جلسه 3 ساعته و یک ماهه می باشد و شهریه هر ترم 700.000 تومان هست 

دوره های عادی زبان فرانسه فرهنگ سینا، به صورت دو روز در هفته ی دو ساعته هستند . هر ترم یک ماه و نیم و بصورت 12 جلسه دو ساعته می باشد. شهریه این دوره زبان فرانسه عادی  600.000 تومان میباشد

سطح A1 دو ترم ، سطحA2  دو ترم ، سطح  B1 هم دو ترم و سطح B2  چهار ترم زمان نیاز دارد.

در هر ترم دو درس تدریس می شود

در هر کلاس حداکثر تعداد شاگردان 5 الی 6 نفر می باشد

اتمام کتاب A1  Edito معادل سطح B1 ازمون TEF, TCF  میباشد و اتمام کتاب Edito A2   معادل سطح B2+,C1  آزمون TEF, TCF می باشد

این کارگاه ها 5 جلسه سه ساعته برای هر چهار مهارت و 3 جلسه سه ساعته برای دو مهارت میباشند که روزهای پنج شنبه ساعت 12 تا 15 برگزار می گردند و شهریه ان برای پنج جلسه 500.000 تومان و برای سه جلسه 400.000 تومان می باشد، در این کارگاه اساتید تست ها و نکته های آزمون را در جهت آشنایی داوطلبان با فرمت آزمون کار میکنند.

کارگاه های تخصصی دو مهارت نوشتاری و گفتاری آمادگی آزمون هرکدام ده جلسه دو ساعته هستند که شهریه کارگاه نوشتاری 900.000 تومان و کارگاه گفتاری 800.000 تومان هست ، این کارگاه به دلیل تغییر سطح دانشجویان و تخصصی بودن می بایست شرکت کنندگان قبل از شرکت در این کارگاه ها تعیین سطح بدهند و یا اگر که قبلا آزمون TEF داده اند مدرک شان به عنوان سطح شان مشخص شود. هزینه تعیین سطح برای هر مهارت هم 50.000 تومان می باشد.