جزئیات

برگزاری آزمون آنلاین شهروندی کانادا از 1ژون 2020

کانادا آزمون شهروندی خود را بصورت آنلاین ادامه می دهد.پس از توقف آزمون بدلیل شیوع همه گیری ویروس کرونا در ماه مارس، کانادا اکنون به ارائه آزمون شهروندی آنلاین می پردازد. پس ازلغو آزمون ها به مدت 8 ماه، کانادا مشغول به برگزاری آن بصورت آنلاین است.

طی چند ماه اخیر، اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) درحال آزمایش بستری جدید بوده و در این زمان، آزمون آنلاین شهروندی کانادا  ابتدا برای افرادی که در لیست انتظار هستند و افرادی که آزمون شان بدلیل شیوع همه گیری ویروس کرونا لغو شده بود، ارائه خواهد شد.

اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) پس از سنجش عملکرد بستر آزمون و اطمینان از آن، از متقاضیان شهروندی بیشتری برای استفاده از آزمون آنلاین دعوت خواهد کرد. به گزارش CBS، احتمال می رود این اتفاق در سال جدید رخ دهد.

شرکت کنندگان آزمون می بایست با استفاده از اطلاعات شخصی، هویت خود را تایید نمایند. و قبل از شروع آزمون با استفاده از وب-کم، از مدارک شناسایی و خودشان  عکس تهیه کنند. متقاضیان شهروندی 21 روز وقت خواهند داشت تا در زمان و موقعیتی مناسب آزمون خود را انجام دهند.

سیستم در طول آزمون از شرکت کنندگان عکس خواهد گرفت. فرایندی که برای نظارت بر سایر آزمون هایی که بدلیل شیوع ویروس کرونا بصورت آنلاین برگزار می شوند. مانند آزمون های وکالت و آزمون های پذیرش رشته حقوق.

طبق گزارش یک نشریه خبری، اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) قبل از شیوع همه گیری درحال نوین سازی برنامه شهروندی بود. آزمون دادن بصورت آنلاین نیز بخشی از همین پیشقدمی بود.

قالب آزمون شهروندی کانادا به چه شکل است

مانند آزمون حضوری، قالب آزمون آنلاین نیز شامل 20 سوال خواهد بود. و شرکت کنندگان 30 دقیقه برای تکمیل آنها زمان خواهند داشت. به گفته اداره مهاجرت، پناهندگان و شهروندی کانادا (IRCC) نیازی به تماس با این اداره نیست و اطلاع رسانی به افراد دعوت شده یا نماینده آنها از طریق ایمیل خواهد بود. همچنین، امکان صبر کردن برای آزمون حضوری وجود دارد اما تاریخ مشخصی برای ادامه این روند اعلام نشده است.

به این مطلب امتیاز دهید
امتیاز 0 از 0
ثبت 

اشتراک کذاری صفحه

اشتراک گذاری:
سوال یا دیدگاه تان را ارسال نمایید
 
اولین موافق باشید.
اولین مخالف باشید.
تصویر امنیتی
کد فوق را در فیلد زیر را وارد نمایید
نمایش 0 نظر
مرتب سازی براساس

سوال یا نظر خود را درج نمایید.