جزئیات

تور تهران گردی به زبان فرانسه، یادگیری عملی زبان فرانسه در بازدید از بازار تجریش

تور تهران گردی به زبان فرانسه، در بازدید از بازار تجریش توسط موسسه فرهنگ سینا در اردیبهشت 1396 با حضور علاقمندان به زبان فرانسه و اساتید متخصص برگزار گردید.

تور تهران گردی به زبان فرانسه، یادگیری عملی زبان فرانسه در بازدید از بازار تجریش
تورپنجم: بازدید از بازار تحریش
ساعت و تاریخ برگزاری:: 22 اردیبهشت 1396
ثبت نام: یک هفته قبل از تور
نحوه برگزاری: این تور به زبان فرانسه برگزار می شود. لیدر با تجربه فرانسه زبان مسول برگزاری تور می باشد. زبان آموزان فرانسه می توانند در این تور شرکت نمایند. تفاوت این تورها با تورهای موجود این است که شرکت کنندگان نیز در توضیح از مراکز دیدنی با لیدر تور همکاری می کنند و انگیزه ای جهت به کار بردن بهتر زبان فرانسه برای شرکت کنندگان ایجاد می شود. 
در مورد مکان مورد بازدید: یکی از جاذبه‌های گردشگری و مراکز خرید سنتی بازار تجریش تهران است. این بازار که حتی می‌توان گفت یکی از بازارهای بزرگ در ایران نیز به حساب می‌آید، در شمال شهر و در منطقه شمیرانات واقع شده است. گردشگران خارجی زیادی از کشورهای مختلف به این بازار می‌آیند.
از آنجا که این بازار در نزدیکی کاخ‌های سعدآباد، دربند، حرم امامزاده صالح و نیاوران قرار گرفته میزبان بسیاری از این گردشگران خارجی و داخلی در سرتاسر ایران شد است. همه چیز در بازار تجریش یافت می‌شود و به قول بعضی‌ها از شیر مرغ تا جون آدمیزاد! انواع صنایع دستی مثل ظروف مسی و ترمه و سفال لالجین تا انواعی از خشکبار و ترشیجات مثل زعفران، انواع ادویه و…
از هر ایرانی که سؤال بپرسید، چه داخل ایران چه خارج از ایران،‌ قطعا از بازار تجریش تهران به عنوان یکی از خاطره انگیزترین مکان‌ها یاد می‌کند
بازار تجریش تهران یکی از قدیمی‌ترین بازارهای ایران به شمار می‌رود. اینکه این بازار چند سال قدمت دارد، اختلاف نظرهایی نیز وجود دارد. برخی منابع اشاره کرده‌اند که این بازار ۷۰ ساله است. اما اگر از کسبه‌های بازار بپرسید معتقدند بازار تجریش قدمتی بیش از ۱۵۰ سال دارد. اما اگر کمی در این بازار گشت و گداز کنید و سری هم به تکیه بزرگ تجریش بزنید متوجه می‌شوید این تکیه مربوط به حدود ۲۲۰ سال پیش بوده که قبل از بازار وجود داشت است.
بیایید کمی بیشتر در مورد بازار تجریش تهران صحبت کنیم. بازاری که امروزه می‌بینید در ابتدا به این شکل نبوده است. اطراف آن را باغ‌های سرسبز، خانه‌های ییلاقی و روستاها تشکیل می‌داده است. محله تجریش که در منطقه شمیرانات واقع شده، در گذشته به دلیل برخوردار بودن از آب و هوایی خوش، عشایر و سایر مردم به آنجا می‌رفتند و فصل تابستان و بهار را در آنجا زندگی می‌کردند.
نه تنها مردم عادی، بلکه افراد کارگر از مناطق لرستان، طالقان، نایین و نطنز به محله تجریش مهاجرت می‌کردند تا به صاحبان باغ آن منطقه کمک کنند. دلیل اینکه جمعیت تجریش روز به روز زیادتر شد به خاطر همین مهاجران بوده است. از طرفی رضاخان دربند را برای منطقه ییلاقی خود انتخاب کرده بود و همین باعث شده بود تجریش به محله مدرن‌تری تبدیل شود.
 

به این مطلب امتیاز دهید
امتیاز 0 از 0
ثبت 

اشتراک کذاری صفحه

اشتراک گذاری:
سوال یا دیدگاه تان را ارسال نمایید
 
اولین موافق باشید.
اولین مخالف باشید.
تصویر امنیتی
کد فوق را در فیلد زیر را وارد نمایید
نمایش 0 نظر
مرتب سازی براساس

سوال یا نظر خود را درج نمایید.