جزئیات

تور تهران گردی به زبان فرانسه، یادگیری عملی زبان فرانسه در بازدید از کاخ نیاوران

موسسه فرهنگ سینا اولین موسسه آموزشی که برای اولین بار در ایران اقدام به برگزاری تورهای آموزشی-تفریحی در ایران نمود، تور تهران گردی به زبان فرانسه بازدید از کاخ نیاوران در 24 مرداد 1395 برگزار گردید.

تورهای آموزشی: موسسه فرهنگ سینا اولین موسسه آموزشی که برای اولین بار در ایران اقدام به برگزاری تورهای آموزشی-تفریحی در ایران نمود، به دلیل همه گیری کرونا به مدت 2 سال کلیه این تورهای به دلیل حفظ سلامت عمومی کنوقف گردید و اکنون تورهای آموزشی -تفریحی موسسه فرهنگ سینا از اردیبهشت 1401 مجددا آغار خواهد شد. هدف از برگزاری این تورها به کارگیری زبان فرانسه در موقعیتهای واقعی است و از طرفی دیگر نیز ضمن ایجاد فضای آموزشی خارج از کلاسهای آنلاین، در فضایی متفاوت، پر انرژی و پر نشاط  با همراهی لیدر با تجربه فرانسه زبان  به معرفی مکانهای تاریخی، گشت و گذار در  مکانهای دیدنی و خلق خاطره ای به یادمانی برای شرکت کنندگان می نماید.


تور تهران گردی به زبان فرانسه، یادگیری عملی زبان فرانسه در بازدید از کاخ نیاوران
تور اول: بازدید از کاخ نیاوران
ساعت و تاریخ برگزاری:: 24 مرداد 1395
ثبت نام: یک هفته قبل از تور
نحوه برگزاری: این تور به زبان فرانسه برگزار می شود. لیدر با تجربه فرانسه زبان مسول برگزاری تور می باشد. زبان آموزان فرانسه می توانند در این تور شرکت نمایند. این تور با حضور مدیر انجمن دوستی ایران و فرانسه برگزار گردید و با استقبال بسیاری روبرو شد.
در مورد مکان مورد بازدید: کاخ نیاوران یا کاخ موزه نیاوران، در گوشه شمال شرقی باغ نیاوران قرار دارد. این کاخ در مجموعه باغ نیاوران در میدان نیاوران شهر تهران واقع شده و مساحت آن حدود ۱۱ هکتار است. کاخ نیاوران اقامتگاه تابستانی محمدرضا شاه پهلوی بود. این کاخ یکی از مکان‌های شاخص گردشگری در شهر تهران است. عملیات احداث این کاخ به دستور محمدرضا شاه پهلوی در سال ۱۳۳۷ آغاز گردید و در سال ۱۳۴۶ به اتمام رسید. در زمان فتحعلی شاه قاجار کاخ کوچکتری در محل فعلی کاخ نیاوران قرار داشت که تخریب و کاخ نیاوران به جای آن ساخته شد.
این بنا با مساحتی در حدود ۹۰۰۰ مترمربع در دو طبقه و یک نیم طبقه احداث و در ابتدا به عنوان محلی برای پذیرایی میهمانان خارجی در نظر گرفته شد، اما پس از پایان ساخت به محل سکونت محمدرضا پهلوی و خانواده‌اش اختصاص یافت. 
کاخ نیاوران را محسن فروغی طراحی کرد. همچنین گچ‌بری توسط استاد عبداللهی، آینه‌کاری توسط استاد علی‌اصغر و کاشی‌کاری نمای خارجی توسط استاد ابراهیم کاظم‌پور انجام شده‌است. 
طبقه همکف این بنا شامل سرسرای بزرگی است که کلیه اتاق‌ها در اطراف آن شکل گرفته‌اند. از آن اتاق‌ها می‌توان به سینمای اختصاصی، اتاق غذاخوری، سالن پذیرایی، اتاق انتظار و راهروهای فرعی و همچنین تالار آبی اشاره کرد. در نیم طبقه این بنا اتاق کار، اتاق کنفرانس و دفتر منشی فرح دیبا و اتاق خواب لیلا و اتاق ندیمه او قرار دارد. در طبقه سوم اتاق خواب و استراحتگاه نیمروزی محمدرضا پهلوی، اتاق آرایش و لباس فرح دیبا و همچنین اتاق‌های فرزندان شاه و ندیمه‌هایشان قرار دارد.لباس های مجلسی و نفیس فرح که در سال های گذشته در اتاق خواب شاه و شهبانو در کنار لباس نظامی شاه دیده میشد هم اکنون دیده نمی شود. مجموعهای نفیس از تابلوهای نقاشی هنرمندان ایرانی و خارجی، ظروف چینی کارخانه‌های سور فرانسه و رزنتال آلمان و اشیاء تزیینی و همچنین مجموعه فرشهای نفیس ایرانی زینت بخش این فضاها بوده‌اند.

موسسه فرهنگ سینا

به این مطلب امتیاز دهید
امتیاز 0 از 0
ثبت 

اشتراک کذاری صفحه

اشتراک گذاری:
سوال یا دیدگاه تان را ارسال نمایید
 
اولین موافق باشید.
اولین مخالف باشید.
تصویر امنیتی
کد فوق را در فیلد زیر را وارد نمایید
نمایش 0 نظر
مرتب سازی براساس

سوال یا نظر خود را درج نمایید.