آزمون DELF

آزمون آزمایشی زبان فرانسه

DELF B1

معرفی آزمون DELF


آزمون DELF/DALF  دیپلم زبان فرانسه می باشد که برای همیشه معتبر می باشد و اعتبار آن نامحدود و دائمی است . این آزمون نیز همچون آزمونهای دیگر زبان فرانسه دارای سطوح  A1.A2.B1.B2,C1.C2 می باشد با این تفاوت که شما آزمون هر سطح را به طور جداگانه می دهید. برای مثال برای سطح  B2  ، دانشجو فقط آزمون این سطح را شرکت می کند. تفاوت دیگر آزمون زبان فرانسه دلف DELF با دیگر آزمون های زبان فرانسه این است که به صورت تشریحی می باشد و نه تستی.

همچنین اعتبار مدرک زبان فرانسه DELF/DALF دائمی بوده و مانند دیگر مدارک زبان فرانسه مدت اعتبار آن به پایان نمی رسد.
اعتبار آزمون‌های DELF/DALF توسط متخصصینی با چندین گرایش در وزارت امور خارجه و وزارت آموزش و پرورش فرانسه مورد بررسی و تأیید قرار گرفته است. لذا از طرف دولت فرانسه و کشورهای فرانسوی زبان به عنوان مدارک رسمی زبان فرانسه مورد تأیید بوده و اعتبار لازم را دارند.
در حال حاضر بیش از 1200 مرکز آزمون در 175 کشور دنیا به طور رسمی آزمون‌های DELF و  DALF را برگزار می‌نمایند.


انواع آزمون زبان فرانسه DELF
آزمون زبان فرانسه DELF نیز همچون دیگر آزمونهای بین المللی دارای انواع مختلفی است که همگی از یکدیگر مستقل اند. بدین معنا که زبان‌آموز باید بر اساس نیاز خود آزمون دلخواهش را  انتخاب و در آزمون شرکت نماید و نمره هر کدام از این آزمون‌ها ارتباطی با آزمون‌های دیگر نخواهد داشت.

انواع آزمون های زبان فرانسه DELF/DALF به صورت زیر می‌باشند:
1-    آزمون DELF (DELF tout public)
2-    آزمون DELF (DELF PRIM)
3-    آزمون DELF (DELF JUNIOR)
4-    آزمون DELF  (DELF SCOLAIRE)
5-    آزمون DELF  (DELF PRO)

آزمون زبان فرانسه DELF tout public


مدرک اعطایی: دیپلم عمومی دانش زبان فرانسه


این نسخه از آزمون DELF که نسخه عمومی آن می‌باشد، مخصوص بزرگسالان است و به ارزیابی دانش زبان فرانسه از سطح A1 تا B2 می‌پردازد.
مدرک دیپلم عمومی زبان فرانسه، توسط وزارت آموزش و پرورش ملی فرانسه به غیر فرانسوی‌ زبان‌هایی اعطا می‌شود که موفق به کسب نمره قبولی در این آزمون شوند. این آزمون دارای 4 نمره مستقل مطابق با استاندارد اروپاست که به آن اشاره شد.

مهارتهای آزمون به شرح زیر می باشد:
Compréhension Orale (مهارت شنیداری)
Compréhension Ecrite  (درک مطلب)
Expression Orale   (مهارت گفتاری)
Expression Ecrite  (مهارت نوشتاری)


در هر سطحی از آزمون، هر 4 مهارت اصلی زبان شامل مهارت خواندن، نوشتن (فهم نوشتاری)، شنیدن و صحبت کردن (فهم گفتاری) مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.
شیوه نمره‌ دهی در این نسخه از آزمون DELF به صورت 100 نمره‌ای است؛ بدین معنا که هر مهارت 25 نمره دارد و در مجموع، اگر کسی بتواند نمره بالاتر از 50 کسب کند، دیپلم زبان DELF به او اعطا می‌شود؛ به شرط اینکه در هر مهارت حداقل نمره 5 را گرفته باشد.


 

جزئیات سطوح مختلف آزمون DELF عمومی


سطح زبان فرانسه A1
این سطح که ابتدایی‌ترین و پایین‌ترین سطح در دانش زبان فرانسه است، در واقع بیانگر توان زبان‌آموز در صحبت راجع به خود و همچنین ابراز واکنش مناسب در موقعیت‌های ضروری است.
جدول زیر جزئیات مربوط به بخش های مختلف آزمون DELF عمومی را نشان می‌دهد.
کل زمان آزمون 1 ساعت و 20 دقیقه است و مجموع سقف نمرات نیز 100 خواهد بود. همچنین حداقل نمره مورد پذیرش 50 از 100 بوده و حداقل نمره لازم در هر مهارت نیز 5 می‌باشد.
این سطح از آزمون DELF که باز هم نشان‌دهنده دانش ابتدایی کاربر در استفاده از زبان فرانسه است، بیانگر توانایی فرد در انجام کارهای ساده روزمره زندگی می‌باشد. زبان‌آموز در این سطح می‌تواند با واژگان متعارف‌تری منظور خود را بیان نماید.


سطح زبان فرانسه A2  
این سطح نیز سطحی ابتدایی و پایین‌، در دانش زبان فرانسه است، در واقع بیانگر توان زبان‌آموز در صحبت راجع به خود و همچنین ابراز واکنش مناسب در موقعیت‌های ضروری است.
کل زمان این آزمون 1 ساعت و 40 دقیقه است و مجموع سقف نمرات نیز 100 خواهد بود. همچنین حداقل نمره مورد پذیرش 50 از 100 بوده و حداقل نمره لازم در هر مهارت نیز 5 می باشد.


سطح زبان فرانسه B1
زبان آموز سطح B1 به اصطلاح یک کاربر مستقل است؛ بدین معنا که به راحتی می‌تواند با دیگران راجع به مسائل روزمره تعامل کند، راجع به موضوعات اجتماعی با دیگران بحث کند، نظرات خود را بیان کند و نظرات دیگران را نیز متوجه شود. همچنین قادر است از عهده موقعیت‌های غیر منتظره در زندگی روزمره برآید.
کل زمان آزمون 1 ساعت و 45 دقیقه است و مجموع سقف نمرات نیز 100 خواهد بود. همچنین حداقل نمره مورد پذیرش 50 از 100 بوده و حداقل نمره لازم در هر مهارت نیز 5 می‌باشد.


 سطح زبان فرانسه B2
زبان آموز سطح B2 به اصطلاح یک کاربر کاملا مستقل است؛ بدین معنا که می‌تواند از عقاید و نظرات خود دفاع کند، دیدگاه خود را برای دیگران تبیین کند و راجع به آن مذاکره نماید. در این سطح، زبان‌آموز به گفتمان اجتماعی تسلط دارد و می‌تواند اشتباهات خود را اصلاح نماید.
جدول زیر جزئیات مربوط به بخش‌های مختلف این آزمون را نشان می‌دهد.
کل زمان آزمون دلف در این سطح، 2 ساعت و 30 دقیقه است و مجموع سقف نمرات نیز 100 خواهد بود. همچنین حداقل نمره مورد پذیرش 50 از 100 بوده و حداقل نمره لازم در هر مهارت نیز 5 می‌باشد.
داشتن مدرک B2 زبان فرانسه جزو الزامات تحصیل در دانشگاه‌های فرانسوی زبان می‌باشد و بدون آن امکان تحصیل وجود ندارد.

DELF Juinior آزمون


مدرک اعطایی: دیپلم عمومی دانش زبان فرانسه


سطح ارزیابی A1 تا B2
مخاطب: نوجوانان شاغل به تحصیل در مدارس (12 تا 17 سال)
نسخه Junior آزمون DELF دقیقا مشابه نسخه عمومی (Public) این آزمون است تنها با یک تفاوت: موضوعات مطرح شده در مهارت‌های مختلف، موضوعاتی مورد علاقه و مرتبط با نوجوانان است. در حقیقت این نسخه از آزمون مخصوص دانش‌آموزان دبیرستانی و مقطع متوسطه است تا بتوانند برای کسب مدرک دیپلم در مدارس فرانسوی زبان ادامه تحصیل بدهند.
این نسخه از آزمون DELF هم دقیقا شبیه نسخه Public به سنجش 4 مهارت اصلی می پردازد.

نسخه حرفه‌ای آزمون DELF به نام (DELF professionnelle)


مدرک اعطایی: دیپلم عمومی دانش زبان فرانسه (نسخه حرفه‌ای)


سطح ارزیابی A1 تا B2
مخاطب: افرادی که قصد دارند در مشاغل حرفه‌ای و اختصاصی در کشورهای فرانسوی زبان مشغول به کار شوند.
آزمون DELF حرفه‌ای (DELF PRO) مختص ارائه گواهی یادگیری مهارت زبان فرانسوی به صورت حرفه‌ای و اختصاصی است که توسط وزارت آموزش و پرورش کشور فرانسه مورد تأیید و گواهی می‌باشد.
این نسخه از آزمون DELF مورد نیاز افرادی است که قصد دارند به مشاغل حرفه‌ای در کشورهای فرانسوی زبان مشغول شوند. البته هر شخصی می‌تواند حتی با نیازمندی‌های سطح پایین، در این نسخه از آزمون شرکت کند.
DELF PRO به ارزیابی توانایی‌های ارتباطی افراد در موقعیت‌های حرفه‌ای شغلی می‌پردازد. ساختار سوالات آزمون نیز متناسب با فضای کاری حرفه‌ای تنظیم شده است.
شیوه امتیازدهی و نمره‌دهی نیز متناسب با استاندارد مطرح شده توسط اتحادیه اروپا به صورت 4 سطحی می‌باشد.

دوره های زبان آمادگی آزمون DELF


هر متقاضی جهت ارزیابی سطح خود می تواند در آزمون آزمایشی DELF B1 شرکت نماید.

قبل از گذراندن آزمون متقاضی امکان گذراندن دوره و سپس امکان شرکت در آزمون آزمایشی را دارد. با توجه به دشواری بسیار آزمون های زبان فرانسه DELF، گذراندن دوره آموزشی قبل از آزمون می تواند به متقاضی کمک کند تا در راه خود موفق شود.
در قسمت دوره های آموزشی زبان فرانسه، کلیه مهارتها وجود دارد ولی برای آزمون آزمایشی DELF تنها مهارتهای زیر امکان پذیر می باشد.
کلاسهای آمادگی آزمون DELF نیز در موسسه فرهنگ سینا برگزار می شود.

Compréhension Orale
Compréhension Ecrite

ثبت نام در آزمون های آزمایشی DELF


 • جهت ثبت نام در آزمونهای آزمایشی DELF برای مهارتهای کامپیوتری
  Compréhension Orale,
  Compréhension Ecrite,
  مبلغ 25 یورو رو به صورت نقدی به موسسه پرداخت فرمایید. اگر ساکن تهران هستید به صورت حضوری  و اگر ساکن خارج از تهران هستید به صورت پستی به آدرس زیر ارسال فرمایید.

  تهران، بزرگراه جلال ال احمد از شرق به غرب، نرسیده به بزرگراه چمران، کوچه حبیب الله زنجانی (پروانه سابق)، کوچه پرنده، میدان سوم پرنده، بین کوچه 12 و 14، پلاک 3
  کد پستی: 1439944461

 

 • زمان ثبت نام در آزمون آزمایشی DELF

جهت مهارتهای کامپیوتری
Compréhension Orale,
Compréhension Ecrite,
Lexique
هر روز می توانید ثبت نام نمایید فقط شنبه و یکشنبه به دلیل تعطیلی در فرانسه، امکان ارسال کد دسترسی به سایت میسر نمی باشد.

 

اشتراک گذاری:
 
اولین موافق باشید.
اولین مخالف باشید.
تصویر امنیتی
کد فوق را در فیلد زیر را وارد نمایید
نمایش 0 نظر
مرتب سازی براساس

سوال و یا نظر خود را ارسال فرمایید.

جستجو

اخذ پذیرش دانشجویی

تحصیل در کانادا