جزئیات

تور تهران گردی به زبان فرانسه، یادگیری عملی زبان فرانسه در بازدید از کاخ گلستان

یادگیری عملی زبان فرانسه در بازدید از کاخ گلستان توسط موسسه فرهنگ سینا در آذر ماه 1395 با حضور اساتید و دانشجویان علاقمند برگزار گردید.

تور تهران گردی به زبان فرانسه، یادگیری عملی زبان فرانسه در بازدید از کاخ گلستان
تورسوم: بازدید از کاخ گلستان
ساعت و تاریخ برگزاری:: 3 آذر 1395
ثبت نام: یک هفته قبل از تور
نحوه برگزاری: این تور به زبان فرانسه برگزار می شود. لیدر با تجربه فرانسه زبان مسول برگزاری تور می باشد. زبان آموزان فرانسه می توانند در این تور شرکت نمایند. تفاوت این تورها با تورهای موجود این است که شرکت کنندگان نیز در توضیح از مراکز دیدنی با لیدر تور همکاری می کنند و انگیزه ای جهت به کار بردن بهتر زبان فرانسه برای شرکت کنندگان ایجاد می شود. 
در مورد مکان مورد بازدید: کاخ موزه گلستان با قدمتی بالغ بر ۴۴۰ سال، یکی از منحصر به فردترین مجموعه‌های تاریخی ایران می‌باشد. اطلاق نام گلستان به این مجموعه، ریشه در بنیان تالاری به نام «گلستان» که از بناهای عهد آقا محمد خان قاجار بوده و در سال ۱۲۱۶ ه‍.ق و در عهد فتحعلی شاه قاجار به پایان رسید، دارد.
کاخ گلستان از عهد صفویه تا دوران معاصر دستخوش تغییراتی گردیده‌است. هر چند که بنیان کاخ گلستان به دوران شاه عباس صفوی و به سال ۹۹۸ ه‍.ق و با احداث چهار باغی در داخل حصار شاه طهماسب و بعدها و در زمان شاه سلیمان صفوی (۱۱۰۹ – ۱۰۷۸ ه‍.ق) با ساخت دیوان خانه‌ای در همان محدوده چنارستان شاه عباسی شکل می‌گیرد، ولی امروزه از آن بنیان‌ها اثری در میان نیست و داشته‌های موجود کاخ گلستان از لحاظ دیرینگی محدود به بخشی از آثار و ابنیه از دوران زندیه بوده و فراتر از آن نمی‌رود.
کاخ گلستان در دوم تیرماه ۱۳۹۲ خورشیدی و در سی و هفتمین اجلاس سالانه کمیته میراث جهانی سازمان یونسکو در پنوم پن، پایتخت کامبوجه عنوان میراث بشری از جانب یونسکو به ثبت رسید.
 

به این مطلب امتیاز دهید
امتیاز 0 از 0
ثبت 

اشتراک کذاری صفحه

اشتراک گذاری:
سوال یا دیدگاه تان را ارسال نمایید
 
اولین موافق باشید.
اولین مخالف باشید.
تصویر امنیتی
کد فوق را در فیلد زیر را وارد نمایید
نمایش 0 نظر
مرتب سازی براساس

سوال یا نظر خود را درج نمایید.